V Slovenski Bistrici je v soboto, 25.2.2023, potekalo Prvenstvo Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke U12 in U14. Na finalno tekmovanje se je uvrstilo 25 najboljših posameznikov v vsaki kategoriji, med finalisti pa sta bila tudi Anja Turčin in Lorenzo Lorencin, ki sta nastopila v kategoriji U12. Oba sta svoje rezultate iz kvalifikacij nadgradila, zato si poglejmo kako sta se odrezala.
Anja je s skupnim zbirom 1475 točk, osvojila 15. mesto. V teku na 60m je z rezultatom 9,47 (446 točk), postavila nov osebni rekord, v suvanju težke žoge (2kg) je njen najdaljši met meril 5,58m (308 točk), v skoku v daljino je postavila osebni rekord – 343cm (405 točk), še en osebni rekord pa si je pritekla v teku na 300m – 54,37 (316 točk).
Lorenzo je s skupnim zbirom 1244 točk, osvojil 17. mesto. V teku na 60m si je z rezultatom 9,49 (372 točk) pritekel osebni rekord, v skoku v daljino je doskočil pri 371cm (358 točk), v suvanju težke žoge (2kg) je postavil nov osebni rekord – 6,92m (359 točk), v teku na 300m pa so se ure ustavile pri 57,48 (155 točk).
Obema iskreno čestitamo in jima želimo veliko uspehov v prihodnje. 🙂
Žan Ogrinc je odlično nastopil v teku na 800m, kjer je z novim osebnim rekordom 1:53,59, postavil nov državni rekord v dvorani za mlajše mladince, hkrati pa je izpolnil normo za nastop na Olimpijskem festivalu evropske mladine, ki bo letos v domačem Mariboru. S tem dosežkom si je okrog vratu nadel bronasto odličje. Dveh bronastih odličij se je v Zagrebu veselila Ajda Kaučič. V soboto je bila tretja v teku na 200m, kjer je dosegla čas 25,36, v nedeljo pa je v teku na 400m s pogumnim nastopom občutno popravila osebni rekord v dvorani, ki sedaj znaša 55,68. Uroš Veselič je poskrbel za bronasto odličje v Celju. V svojem prvem letošnjem nastopu v skoku v višino je uspešno preskočil 196cm, blizu uspeha pa je bil tudi na naslednji višini.









