AK POLJANE

Z vami že 22 let
Engelsova ulica 6, 2000 Maribor
WWW.ATLETSKI-KLUB-POLJANE.SI

Objave uporabnika Sebastijan Jagarinec

V mestu vrtnic, v Novi Gorici, se letos za državne naslove in za kolajne borijo starejši mladinci in starejše mladinke ter mlajši člani in mlajše članice. Dvodnevnega tekmovanje na skrajnem zahodu naše prelepe Slovenije se udeležujejo tudi atleti in atletinje našega kluba. Prvi dan je tekmovanje potekalo v znamenju visokih temperaturah – 35C, spremenljivih vetrovnih razmer in številnih osebnih rekordih naših atletov in atletinj.

V teku na 100M smo v konkurenci imeli pri starejših mladinkah dve predstavnici. Obe sta tekli v tretji skupini, kjer je bil veter v prsa najmočnejši. Trina Križe je tekla v kvalifikacijah 13.82 in s tem rezultatom osvojila končno 17. mesto. Manca Gjura je opravila z razdaljo 100m v času 14.32 in pristala na končnem 22. mestu. Obe sta obtičali v kvalifikacijah in bosta boljše rezultate iskali na naslednjih atletskih prireditvah. Na isti razdalji so se nekaj minut kasneje v kvalifikacijah za preboj v finale pomerili še starejši mladinci. Prvi je v štartni blok od naših atletov stopil Dmytro Drebot in s časom 12.47 izboljšal svoj osebni rekord, kljub vetru v prsa, ki ni bil zanemarjajoč. Na koncu je osvojil končno 19. mesto. V tretji polfinalni skupini sta nastopila Nick Dajčman in Staš Tin Lorbar. Prvi si je finale zagotovil kot drugo uvrščeni iz tretje skupine, tekel je 11.32, precej rezervirano. Drugi pa je tekel 11.36 in se skozi sito kvalifikacij po času zavihtel v finale. Z zanimanjem smo čakali na finalni nastop, ki se je zgodil ob 18.30 uri, kjer sta vidno vlogo igrala oba naša finalista. V zanimivem in »hitrem« finalu sta nalogo opravila z odliko. Hitrejši na koncu je bil Tin Staš Lorbar, ki je ob rahlem vetru v prsa tekel le 3 stotinke slabše od svojega osebnega rekorda – 11.13 je bil končen rezultat in nehvaležno 4. mesto. Mesto za njim se je uvrstil Nick Dajčman, ki je za dve stotinki popravil svoj osebni rekord (11.16) in v finalu pristal na 5. mestu.

Po koncu finalnih tekov na 100M smo spremljali zanimive teke na 400m, kjer smo tudi mi imeli tri »železa v ognju«. Prva se je proti cilju podala Iva Turčin, ki je nalogo opravila zadovoljivo in tekla 1:00,03 in osvojila končno 7. mesto. Kot druga je stopila v štartni blok Ajda Kaučič, ki je po zapletu na štartu, ko je enostavno »klecnila« v prvem koraku in se naslednjih pet borila sama s seboj, da je sploh obstala na nogah, izvrstno odtekla v nadaljevanju in zaostala samo za eno tekačico. Grenka izkušnja ji bo v nadaljevanju sezona dala novih moči. Ajda je tekla blizu osebnega rekorda, za njim je zaostala samo nekaj stotink, kljub veliki napaki na štartu, ki sta ji zagotovo vzeli veliko časa in prepotrebne moči. Z rezultatom 55.49 se je uvrstila na končno 2. mesto in postala državna podprvakinja. V moškem teku na 400m je v boljši in hitrejši skupini štartal Žan Aljaž Poropat in s pogumnim tekom in novim osebnim rekordom 51.17 končal na zavidljivem 5. mestu.
Drugi dan se v vroči Gorici pričenja v nedeljo, 3. julija 2022 ob 16.30 uri.

Iskrene čestitke atletom za prvi tekmovalni dan!

Tekst pripravil: Robert Herga

V Madžarskem Szekesfehervarju je včeraj potekal četveroboj mlajše mladinskih reprezentanc Češke, Madžarske, Slovaške in Slovenije. V barvah Slovenije so debitirali tudi trije naši mladi atleti in atletinje, ki so ob visokih temperaturah in močnem vetru prikazali dobre predstave.

Staš Tin Lorbar je nastopil v teku na 200m, kjer si je z rezultatom 23,23 (-3,5m/s) pritekel 5. mesto. Iva Turčin je nastopila v teku na 400m, kjer si je z rezultatom 59,93 pritekla 6. mesto, Lina Mihajlović pa je bila naša predstavnica v teku na 2000m z zaprekami, kjer si je z rezultatom 8:53,02 pritekla 7. mesto.

Vsem trem iskreno čestitamo za uvrstitev v reprezentanco Slovenije in uspešne nastope. Veliko uspehov v prihodnje. 🙂

Za nami je Prvenstvo Slovenije za člane in članice na katerem so uspešno nastopili tudi naši atleti in atletinje. V Velenju smo lahko v dveh dnevih videli številne odlične rezultate, naši atleti pa so osvojili štiri odličja.

Tilen Šimenko Lalič je prvi dan tekmovanja postal državni prvak v teku na 1500m, v katerem je slavil z rezultatom 3:58,48. Tilen je drugi dan nastopil še v teku na 800m, kjer si je z rezultatom 1:53,31 pritekel 6. mesto. Klubski uspeh je v teku na 1500m dopolnil Gregor Verbošt, ki si je z rezultatom 4:05,53 pritekel bronasto odličje. Gregor je drugi dan tekmovanja nastopil še v teku na 3000m, kjer si je z rezultatom 8:51,92 pritekel nov osebni rekord in srebrno odličje. Srebro je osvojil tudi Uroš Veselič, ki je v skoku v višino uspešno preskočil 195cm. Oba dneva je tekmovala tudi Ajda Kaučič, ki si je pritekla dve četrti mesti. Prvi dan je bila četrta v teku na 400m, kjer je dosegla čas 55,78, drugi dan tekmovanja pa je nastopila v teku na 200m. V kvalifikacijah je odtekla 25,67 (+0,4m/s), v finalu pa se je z rezultatom 24,99 (+0,3m/s) na dve stotinki približala osebnemu rekordu. Prvi dan tekmovanja je v teku na 400m nastopil tudi Aljaž Poropat, ki se je z rezultatom 51,43 približal osebnemu rekordu in si pritekel 10. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje. 🙂

Na Ptuju se je včeraj odvil drugi dan Prvenstva Slovenije za mlajše mladince in mlajše mladinke. Naši atleti so ponovno poskrbeli za odlične rezultate, zato si poglejmo kako so se odrezali.

Žan Ogrinc je odlično nastopil v teku na 800m, kjer je z rezultatom 1:55,36 le za osem stotink zaostal za osebnim rekordom in si pritekel prepričljivo zmago, ter naslov državnega prvaka. S tem dosežkom je še enkrat potrdil normo za nastop na Evropskem prvenstvu do 18 let. Niko Štajmec je v metu kopja (700g) z rezultatom 53,31m osvojil srebrno odličje. Srebro so si pritekli tudi fantje v štafetnem teku 4x300m. V postavi Luka Milivojević, Žan Ogrinc, Žan Stajan in Staš Tin Lorbar, so si z rezultatom 2:27,10, zraven srebrnih odličij pritekli tudi nov klubski rekord. Srebrna je bila tudi štafeta deklet 4x300m, z rezultatom 2:52,83. Dekleta so si pritekla odličja v postavi Taja Brezac, Nikita Pirnat Živanović, Iva Turčin in Julija Voglar.

Staš Tin Lorbar se je preizkusil v teku na 200m, kjer si je z rezultatom 22,76 (+1,8m/s) pritekel nov osebni rekord. Lara Krajnc je nastopila v teku na 800m, kjer si je z rezultatom 2:24,67 pritekla 8. mesto. V isti disciplini je nastopil tudi Matevž Petek, ki si je z rezultatom 2:09,50 pritekel 11. mesto. Julija Voglar je bila hitra v teku na 200m, kjer si je z rezultatom 25,85 (+1,2m/s) pritekla 9. mesto. Staša Fonovič in Manca Gjura sta nastopili v skoku v daljino. Staša je s skokom dolgim 496cm osvojila 11. mesto, Manca pa je bila s skokom dolgim 488cm tik za njo na 12. mestu.

Luka Milivojević se je preizkusil v teku na 200m, kjer si je z rezultatom 23,72 (+2,9m/s) pritekel 16. mesto. Dmytro Drebot je prav tako nastopil v teku na 200m. Z rezultatom 24,88 (+2,6m/s) si je pritekel 37. mesto. V isti disciplini sta nastopila tudi Aljaž Jagodič in Marsel Muraus. Aljaž si je z rezultatom 25,42 (+2,6m/s) pritekel 47. mesto, Marsel pa si je z rezultatom 25,77 (+1,1m/s) pritekel nov osebni rekord in 52. mesto. Lana Ogrinc si je v teku na 800m z rezultatom 2:40,65 pritekla 14. mesto. Taja Brezac si je v teku na 200m z rezultatom 26,94 (+1,1m/s) pritekla osebni rekord in 29. mesto, Nikita Pirnat Živanović pa si je z rezultatom 27,35 (+2,9m/s) pritekla 35. mesto. Julija Pečanac je razdaljo 200m premagala v času novega osebnega rekorda 27,77 (+1,7m/s), kar je bilo dovolj za 42. mesto. Eno mesto za njo se je uvrstila Zoja Gajer, ki je v cilj pritekla ob času 27,83 (+2,7m/s). Osebni rekord si je pritekla tudi Lana Lešnik, ki si je z rezultatom 27,88 (+1,9m/s) pritekla 45. mesto. Manca Gjura si je z rezultatom 27,90 (+2,0m/s) pritekla 46. mesto, Zara Pipan pa si je z novim osebnim rekordom 28,82 (+1,7m/s) pritekla 59. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje. 🙂

Včeraj se je na Ptuju odvil drugi dan Ekipnega prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke U12 in U14. Mladi športniki so tudi drugi dan tekmovanja prikazali dobre nastope, zato si poglejmo kako so se odrezali.

Fantje, ki so tekmovali v kategoriji pionirjev U14, so po dveh dnevih zbrali 4906 točk, s čimer so osvojili ekipno 6. mesto in za to prejeli tudi plaketo. Miha Jagodič je prvič nastopil v teku na 200m z ovirami, kjer je z rezultatom 33,51 (+1,3m/s) postavil nov mejnik in si pritekel 9. mesto. Deveti je bil v metu vrotexa tudi Urban Kovačič, katerega najdaljši met je meril 40,81m. Tomaž Poropat se je prvič preizkusil v teku na 1000m, kjer je z rezultatom 3:36,76 postavil nov mejnik in si pritekel 12. mesto. Aljaž Hmelak in Tim Hernah Kajbič sta nastopila v skoku v daljino. Aljaž si je s skokom dolgim 444cm priskakal 15. mesto, Tim pa je bil z novim osebnim rekordom 438cm tik za njim na 16. mestu. Lukas Ilešič se je prezikusil v teku na 60m, kjer si je z rezultatom 9,21 (+2,4m/s) pritekel 26. mesto. Fantje so v zadnji disciplini nastopili v štafetnem teku 4x200m. V postavi Aljaž Hmelak, Lukas Ilešič, Miha Jagodič in Tim Hernah Kajbič, so si z rezultatom 1:57,45 pritekli 6. mesto.

Dekleta, ki so tekmovala v kategoriji pionirk U14, so po dveh dnevih zbrala 6073 točk, s čimer so osvojile ekipno 9. mesto. Alina Tajhman je prvič nastopila v teku na 200m z ovirami, kjer je z rezultatom 32,61 (+2,9m/s) postavila nov mejnik in si pritekla 6. mesto. Neža Mihajlović je prav tako zabeležila prvi nastop pri skoku v višino, kjer je uspešno preskočila 130cm in s tem osvojila 9. mesto. Rebeka Širec se je prvič preizkusila v suvanju krogle (2kg). Njen najdaljši sunek je meril 7,87m, s čimer je osvojila 12. mesto. Evita Zemljič je bila hitra v teku na 60m, kjer si je z novim osebnim rekordom 8,64 (+1,4m/s) pritekla 18. mesto. Osebni rekord si je v teku na 60m pritekla tudi Julia Šega. Z rezultatom 9,08 (+1,9m/s) si je pritekla 37. mesto. Milla Mežnar se je prvič preizkusila v teku na 60m, kjer je z rezultatom 9,44 (+2,4m/s) postavila nov mejnik in si pritekla 46. mesto. Mila Alfirević je zabeležila prvi nastop v teku na 1000m, kjer si je z novim mejnikom 3:55,91 pritekla 24. mesto. Dekleta so v zadnji disciplini nastopila še v štafetnem teku 4x200m. V postavi Alina Tajhman, Neža Mihajlović, Rebeka Širec in Evita Zemljič, so si z rezultatom 1:58,62 pritekle 12. mesto.

V kategoriji pionirjev in pionirk U12 so se z vrstniki iz Slovenije pomerili naslednji mladi atleti in atletinje. Neja Marinič Kuzman je ponovno tekla zelo hitro v teku na 600m, kjer si je z rezultatom 1:47,63 pritekla 1. mesto. Hitra je bila v teku na 200m tudi Ina Oražem, ki si je z rezultatom 30,09 (+3,5m/s) pritekla 3. mesto. Svit Sambolec se je prvič preizkusil v teku na 600m, kjer je z rezultatom 2:03,98 postavil nov mejnik in si pritekel 5. mesto. Anja Turčin, Melanie Jaklin in Gaja Logar so nastopile v metu vortexa in v teku na 200m. Anja je v metu vortexa z novim osebnim rekordom 24,85m osvojila 8. mesto, v teku na 200m pa si je z rezultatom 32,43 (+2,4m/s) pritekla 15. mesto. Melanie je v metu vortexa z novim osebnim rekordom 19,57m osvojila 16. mesto, v teku na 200m pa je z rezultatom 33,66 (+1,2m/s) postavila nov mejnik in osvojila 24. mesto. Gaja je v metu vortexa z rezultatom 14,92m osvojila 23. mesto, v teku na 200m pa je z rezultatom 40,61 (+1,2m/s) postavila nov mejnik in si pritekla 47. mesto. Rina Mežnar je prvič nastopila v teku na 200m, kjer je z rezultatom 34,41 (+1,1m/s) postavila nov mejnik in si pritekla 27. mesto. Prvič je v teku na 200m nastopila tudi Eva Gumzej Kujavec, ki si je z rezultatom 35,57 (+2,3m/s) pritekla 32. mesto. Dekleta so v kategoriji pionirk U12 v dveh dnevih zbrala 2410 točk, s čimer so osvojila ekipno 7. mesto.

Vsem nastopajčim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje. 🙂

© 2026 Atletski klub Poljane Maribor | Kontakt: info@atletski-klub-poljane.si, tel: 02/421-5775 | Izdelava: Creative DBS | +++
S piškotki si pomagamo pri zagotavljanju storitev. Z uporabo naših storitev se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke.