AK POLJANE

Z vami že 22 let
Engelsova ulica 6, 2000 Maribor
WWW.ATLETSKI-KLUB-POLJANE.SI

Objave uporabnika Sebastijan Jagarinec

V Novem mestu se je včeraj odvilo dvoransko Prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mlajše mladinke. Prvo državno prvenstvo v letu 2023, je prineslo tudi prve kolajne za naš klub, mladi športniki pa so po večini postavljali nove osebne rekorde. Poglejmo si kako so se odrezali.

Niko Štajmec je včeraj osvojil dve kolajni. V suvanju krogle (5kg) se je veselil novega osebnega rekorda in srebrnega odličja. S sunkom dolgim 15,23m je le za pet centimetrov zaostal za prvim mestom. V teku na 60m z ovirami je osvojil bronasto odličje, ure pa so se ustavile pri 8,96. Kolajno srebrnega leska je osvojila tudi Julija Voglar, ki je z rezultatom 59,39 odtekla nov osebni rekord v dvorani. Pred tem je nastopila tudi v teku na 60m, kjer si je z rezultatom 8,15 pritekla 11. mesto.

Marsel Muraus je v teku na 60m z ovirami z rezultatom 9,26 postavil nov osebni rekord in si pritekel četrto mesto, v teku na 200m pa si je z novim osebnim rekordom 25,17 pritekel 18. mesto. Dekliška štafeta 4x200m si je z rezultatom 1:49,72 pritekla četrto mesto, dekleta pa so tekla v postavi Taja Brezac, Lana Ogrinc, Nikita Pirnat Živanović in Julija Vogar. Nina Turčin je nastopila v dveh disciplinah. V skoku v daljino je z novim osebnim rekordom 496cm osvojila šesto mesto, v teku na 200m pa si je z rezultatom 27,59 pritekla osebni rekord in 16. mesto. Lana Ogrinc je bila naša predstavnica v teku na 800m, kjer si je z rezultatom 2:27,39 pritekla sedmo mesto. Filip Koležnik si je v teku na 400m z novim osebnim rekordom 54,95 pritekel osmo mesto, Dmytro Drebot pa si je v isti disciplini z rezultatom 55,91 pritekel 17. mesto. Filip je nastopil tudi v teku na 60m, kjer je z rezultatom 7,70 postavil osebni rekord in si pritekel 26. mesto.

Fantovska štafeta 4x200m, ki je tekla v postavi Aljaž Jagodič, Marsel Muraus, Niko Špes in Filip Koležnik, si je z rezultatom 1:40,33 pritekla deveto mesto. Niko Špes je bil uspešen v teku na 800m. Z rezultatom 2:09,60 je za tri sekunde popravil osebni rekord in si pritekel 11. mesto. Novega osebnega rekorda se je veselila tudi Nikita Pirnat Živanović, ki si je v teku na 200m z rezultatom 27,13 pritekla 12. mesto. Aljaž Jagodič si je pritekel dva osebna rekorda. V teku na 200m si je z rezultatom 24,73 pritekel 15. mesto, v teku na 60m pa si je z rezultatom 7,75 pritekel 31. mesto. V teku na 200m so nastopila naslednja dekleta. Taja Brezac si je z rezultatom 28,10 pritekla 25. mesto, Lana Lešnik si je z rezultatom 28,31 pritekla 27. mesto, Julija Pečanac si je z rezultatom 29,35 pritekla 40. mesto, Sara Ropoša pa si je z rezultatom 30,46 pritekla 54. mesto. Lana Lešnik je nastopila tudi v teku na 60m, kjer si je z novim osebnim rekordom 8,58 pritekla 28. mesto. Manca Gjura se je preizkusila v teku na 400m, kjer si je z rezultatom 1:06,76 pritekla 26. mesto. V teku na 60m sta nastopila tudi Nik Hernah Kajbič in Miha Jagodič. Nik si je z rezultatom 8,35 pritekel osebni rekord in 60. mesto, Miha pa si je z rezultatom 8,91 pritekel 61. mesto. Miha je nastopil tudi v teku na 200m, kjer si je z rezultatom 30,85 pritekel 42. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje. Glede na začetek sezone in prva tekmovanja, lahko rečemo le to, da komaj čakamo naslednja tekmovanja. 🙂

Včeraj je v Ljubljani potekal Kronosov miting v dvorani, kar je bilo tudi prvo atletsko tekmovanje v letošnjem letu. Uvodno tekmovanje je postreglo z dobrimi rezultati in naši atleti so takoj pričeli s postavljanjem novih mejnikov.

Nikita Pirnat Živanović je osvojila dve srebrni odličji v kategoriji pionirk U16. V teku na 60m si je pritekla drugo mesto z novim osebnim rekordom 8,19, v skoku v daljino pa je prav tako postavila nov osebni rekord, ki sedaj znaša 490cm. Marsel Muraus si je v teku na 60m z ovirami z rezultaton 9,43 pritekel nov osebni mejnik in srebrno odličje v kategoriji mlajših mladincev. V teku na 60m si je z novim osebnim rekordom 7,92 pritekel 53. mesto v absolutni kategoriji. Fabian Kostanjevec je prav tako nastopal v kategoriji pionirjev U16. V skoku v daljino je z novim osebnim rekordom 507cm osvojil bronasto odličje, v teku na 60m pa si je z rezultatom 8,09 pritekel osebni rekord in deveto mesto. Sara Ropoša si je v teku na 60m z ovirami z rezultatom 11,84 pritekla 11. mesto v kategoriji mlajših mladink, v teku na 60m pa si je z rezultatom 9,38, pritekla 43. mesto v absolutni kategoriji.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim in veliko uspehov v prihodnje.

Pregled atletske sezone 2022, ki je bila ena najbolj uspešnih v zgodovini kluba. Čestitke vsem akterjem. 🙂

V Ljubljani je v torek, 8.11.2022, potekala zaključna prireditev Atletske zveze Slovenije. Na ”Diamantni noči”, kot so jo poimenovali letos, smo izvedeli kdo so Naj atleti za leto 2022. Žan Ogrinc se je na podlagi letošnjih odličnih rezultatov uvrstil v ožji izbor v kategoriji mlajših mladincev. Trenerji, novinarji in drugi strokovni delavci so Žanu v kategoriji mlajših mladincev namenili največ glasov, kar pomeni, da je Žan v svoji kategoriji postal Naj atlet za leto 2022. Naziv najboljšega je povsem zaslužen, saj je letos osvojil štiri posamična zlata odličja na državnih in pokalnih prvenstvih Slovenije, temu pa je dodal še štiri nastope za mlajše mladinsko reprezentanco Slovenije. Izpostaviti velja nastop na Evropskem prvenstvu do 18 let (Jeruzalem, Izrael), kjer si je pritekel 12. mesto, v Bansky Bistrici na Slovaškem, ki je gostila letošnji Olimpijski festival evropske mladine pa je osvojil srebrno odličje. Zraven naziva Naj atlet, je prejel tudi bronasto plaketo Atletske zveze Slovenije za osvojeno srebrno odličje na letošnjemu OFEMu.

Verjamemo, da so zaslužena priznanja dodatna motivacija v pripravah na sezono 2023, v kateri lahko računamo na nove uspehe mladega obetavnega tekača. Čestitke Žanu in trenerju. 🙂

Za našim obetavnim mladim tekačem Žanom Ogrincem je odlična atletska sezona in na podlagi letošnjih uspehov se je uvrstil v ožji izbor Naj atlet 2022, v kategoriji mlajših mladincev. Žan je letos postal državni prvak v teku na 800m v kategoriji mlajših mladincev v dvorani in na prostem. Državnima naslovoma je dodal tudi naslov pokalnega prvaka v teku na 800m in v krosu (2000m).

V barvah Slovenije je letos nastopil štirikrat. Na tradicionalnem Brixia mitingu v Italiji je osvojil peto mesto, na Balkanskem prvenstvu v Črni Gori si je pritekel sedmo mesto, vrhunec sezone pa sta bili julijski veliki mednarodni tekmovanji. V Jeruzalemu (Izrael) si je na Evropskem prvenstvu do 18 let pritekel 12. mesto, v Bansky Bistrici (Slovaška), ki je gostila letošnji Olimpijski festival evropske mladine pa je osvojil izjemno srebrno odličje.

Ob vsem tem ne gre spregledati njegovih letošnjih najboljših rezultatov v tekih na 400m (50,52), 600m (1:21,53) in 1000m (2:28,97), v katerih se je prav tako izkazal in dokazal, da gre za raznovrstnega mladega atleta.

Žanu želimo, da v glasovanju strokovnih atletskih delavcev, ki se je pričelo danes, prejme čim večje število točk.

© 2026 Atletski klub Poljane Maribor | Kontakt: info@atletski-klub-poljane.si, tel: 02/421-5775 | Izdelava: Creative DBS | +++
S piškotki si pomagamo pri zagotavljanju storitev. Z uporabo naših storitev se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke.