Včeraj je v Murski Soboti potekalo prvenstvo Slovenije v krosu. Vremenske razmere niso bile na strani tekačev, saj so bili ob nizki temperaturi deležni še dežja in močnega vetra. A ne glede na razmere, so naši atleti in atletinje na razgibani progi prikazali odlične predstave in izredno borbo. Kros je tek čez drn in strn in tekači so ob Soboškem jezeru premagovali številne prepreke. Naši atleti so se izkazali tudi s štirimi osvojenimi posamičnimi odličji in dvema ekipnima zmagama, zato si poglejmo kako so se odrezali.

Žan Stajan je postal državni prvak na 3000m dolgi progi v kategoriji mlajših mladincev. Zmago si je pritekel z rezultatom 10:06,7, uspeh pa je dopolnil Žan Ogrinc, ki je v cilj pritekel tik za njim in z rezultatom 10:08,9 osvojil srebrno odličje. Naša tekača sta zraven dvojne zmage osvojila tudi ekipni naslov v kategoriji mlajših mladincev. Naslov državne prvakinje si je pritekla tudi Neja Marinič Kuzman, ki je tekla v kategoriji pionirk U12. 500m dolgo progo je premagala v času 1:33,4 in si okrog vratu zasluženo nadela zlato odličje. Odličje si je pritekla tudi Neža Mihajlović, ki je nastopila v kategoriji pionirk U14. Dekleta so tekla na 1000m dolgi progi in Neža si je z rezultatom 3:44,1, pritekla bronasto odličje.

Nina Turčin in Tai Poropat sta si pritekla četrti mesti, oba v kategoriji pionirjev in pionirk U16. V tej kategoriji je tekače čakala 1500m dolga proga in Nina jo je premagala v času 5:38,5, Tai pa v času 4:57,3. Nina je skupaj z Lano Ogrinc, ki je z rezultatom 5:54,8, osvojila deveto mesto, osvojila tudi ekipno prvo mesto v kategoriji pionirk U16. Erik Čižič si je v kategoriji starejših mladincev pritekel šesto mesto. 4000m dolgo progo je premagal v času 15:07,6. Kar trije naši atleti in atletinje so si pritekli osma mesta. Lorenzo Lorencin je bil osmi v kategoriji pionirjev U12, na 500m dolgi progi, ki jo je premagal v času 1:49,3. Niko Špes je bil osmi v kategoriji pionirjev U16, na 1500m dolgi progi, ki jo je pretekel v času 5:09,5, Lara Krajnc pa je bila osma v kategoriji mlajših mladink, ki so tekle na 3000m dolgi progi in omenjeno razdaljo pretekla v času 12:39,9. V isti kategoriji je nastopila tudi Lina Mihajlović, ki si je z rezultatom 13:18,3 pritekla deseto mesto.

V kategoriji pionirk U12, sta na 500m dolgi progi nastopili tudi Anja Turčin in Melanie Jaklin. Anja si je z rezultatom 1:57,1 pritekla 12. mesto, Melanie pa si je z rezultatom 1:58,0 pritekla 13. mesto. Miha Jagodič je nastopil v kategoriji pionirjev U14 na 1000m dolgi progi, kjer si je z rezultatom 4:10,2 pritekel 13. mesto. Isto uvrstitev si je v kategoriji mlajših mladincev na razdalji 3000m, z rezultatom 11:12,0, pritekel tudi Matevž Petek. V kategoriji pionirjev in pionirk U16, so na 1500m dolgi progi zraven že omenjenih, nastopili tudi Aljaž Jagodič, Jure Krajnc in Sara Ropoša. Aljaž si je z rezultatom 5:26,5 pritekel 16. mesto, Jure si je z rezultatom 5:28,1 pritekel 18. mesto, Sara pa si je z rezultatom 6:25,5 pritekla 20. mesto.

Vse pohvale in iskrene čestitke vsem nastopajočim. V izredno zahtevnih pogojih ste prikazali odlične teke in želimo vam veliko uspehov v prihodnje. 🙂