Včeraj je v Ravnah na Koroškem potekal Atletski pokal Slovenije v krosu. Na razgibani progi in ob odličnih pogojih za tek, je nastopilo tudi devet naših atletov in atletinj, ki so se ponovno zelo dobro odrezali.

Žan Ogrinc je prepričljivo slavil na razdalji 1500m, v kategoriji pionirjev U16. Zlato odličje si je pritekel z rezultatom 4:28,3. Srebrno odličje si je na razdalji 1000m, v kategoriji pionirjev U14, pritekel Tai Poropat, ki je razdaljo pretekel v času 3:23,2. Do zasluženih bronastih odličij sta pritekli Nina Turčin in Lara Krajnc. Nina si je pritekla bron v kategoriji pionirk U16, na razdalji 1500m, kjer je dosegla čas 5:21,8, Lara pa je nastopila v kategoriji mlajših mladink in 2000m dolgo progo pretekla v času 7:31,4.

V kategoriji pionirjev U14 sta nastopila tudi Brin Novak in Miha Jagodič. Brin je 1000m dolgo progo pretekel v času 3:58,2 in si pritekel 10. mesto, Miha pa je v cilj pritekel pri rezultatu 4:13,8 in osvojil 14. mesto. Julija Pečanac je nastopila v kategoriji pionirk U14, kjer si je na razdalji 1000m, z rezultatom 4:01,9 pritekla 12. mesto. V kategoriji pionirjev U16 sta na razdalji 1500m nastopila še Niko Špes in Aljaž Jagodič. Niko je razdaljo premagal v času 5:05,0 in si pritekel deveto mesto, Aljaž pa si je z rezultatom 5:36,0, pritekel 15. mesto.