Za našimi atleti je drugo kvalifikacijsko tekmovanje za prvenstvo Slovenije v dvorani za člane in članice. Naši atleti so v Novem mestu tudi tokrat prikazali dobre predstave in po večini izboljšali dosežke iz prvega tekmovanja. Poglejmo si kako so se odrezali.

Tjaša Križan se je tokrat s svojim najdaljšim sunkom 13,92m približala meji 14ih metrov in osvojila prvo mesto v suvanju krogle. Dober tek je za Gregorjem Verboštom in Matejem Meklavom, ki sta nastopila v teku na 1500 metrov. Gregor si je v zaključnem sprintu z rezultatom 4:05,19 pritekel prvo mesto, Matej pa je z rezultatom 4:05,42 postavil nov dvoranski osebni rekord in v cilj pritekel kot drugi. Osebnega rekorda se je v teku na 400 metrov veselil tudi Aljaž Poropat, ki si je z rezultatom 52,13s pritekel deseto mesto. Zraven Gregorja in Mateja je v teku na 1500m nastopil tudi naš mladi tekač Žan Ogrinc, ki se je prvič preizkusil na omenjeni razdalji. Z odličnim tekom in rezultatom 4:26,28 je postavil nov mejnik in si pritekel deveto mesto. Tjaši je družbo v suvanju krogle delala Sandra Mavsar, za katero je to bilo prvo atletsko tekmovanje. Njen najdaljši sunek je meril 10,42m, s čimer je postavila nov mejnik in osvojila tretje mesto. V teku na 400 metrov sta nastopili tudi Nika Kralj in Nika Kampuš. Nika Kralj je dosegla čas 1:01,37 in si pritekla 11. mesto, Nika Kampuš pa si je z rezultatom 1:03,42 pritekla 15. mesto.

Med člani smo v teku na 60 metrov imeli pet predstavnikov. Vito Zupanič je bil naš najhitrejši predstavnik. V kvalifikacijah je dosegel čas 7,35s, v B finalu pa je tekel hitreje in ure so se ustavile pri 7,33s. Malo za njim je bil Rok Rozman Marinčič, ki je v prvem teku dosegel čas 7,38s, v B finalu pa so se ure ustavile pri 7,40s. Luka Popović Krajnc je v kvalifikacijah dosegel čas 7,50s in se uvrstil v C finale, v katerem kasneje ni nastopil. Nick Dajčman je nastopil na svojem prvem tekmovanju in v prvem teku z rezultatom 7,77s postavil nov mejnik, ki ga je v C finalu popravil na 7,57s. Tim Oražem se je z rezultatom 7,78s veselil krepke izboljšave osebnega rekorda in bil zelo blizu nastopu v C finalu.

Med dekleti smo imeli na isti razdalji štiri predstavnice. Danaja Krajnc je bila naša najhitrejša predstavnica. V kvalifikacijah je dosegla čas 8,33s, v C finalu pa je tekla še hitreje in ure so se ustavile pri 8,20s, kar je njen nov osebni rekord. Hitra je bila tudi Maja Frangež, ki je bila z rezultatom 8,38s blizu nastopa v C finalu. Manca Gjura je z rezultatom 8,52s izenačila osebni rekord, Iva Turčin pa je z rezultatom 8,66s postavila nov osebni rekord. Špela Polutnik je tudi tokrat nastopila v teku na 800m, kjer si je z rezultatom 2:32,82 pritekla nov osebni rekord. Na isti razdalji je nastopil tudi Aljaž Poropat, ki je v cilj pritekel pri rezultatu 2:12,29.

Večje število nastopajočih smo imeli tudi v tekih na 200 metrov. Med dekleti je bila naša najhitrejša predstavnica Nika Kralj, ki si je z rezultatom 26,78s pritekla nov osebni rekord. Najboljšega dosežka se je veselila tudi Danaja Krajnc, ki je pritekla v cilj pri rezultatu 26,98s. Maja Frangež je dosegla čas 27,56s, Manca Gjura pa se je z rezultatom 28,24s zelo približala svojemu najboljšemu dosežku. Krepke izboljšave osebnega rekorda se je veselila Iva Turčin, ki je dosegla čas 28,29s. Med fanti smo imeli tri predstavnike. Rok Rozman Marinčič je razdaljo pretekel v času 24,06s, Nick Dajčman je z rezultatom 24,28s postavil nov mejnik, Tim Oražem pa je ciljno črto prečkal pri rezultatu 25,51s.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo za njihove nastope. Vsem, ki boste nastopili še na zadnjem dvoranskem tekmovanju, na prvenstvu Slovenije za člane in članice (13. in 14. februar), pa želimo najboljših letošnjih nastopov in visokih uvrstitev. :)