Drugi dan ekipnega prvenstva Slovenije za člane in članice je naša ekipa prikazala zelo dobre predstave in na koncu smo z 12.866 točkami po dvajsetih disciplinah osvojili ekipno šesto mesto.

Tilen Šimenko Lalič je odlično nastopil v teku na 800 metrov, kjer si je z rezultatom 1:54,76 pritekel tretje mesto. Tretji je bil z rezultatom 9:13,55 tudi Matej Meklav v teku na 3000 metrov. Uroš Veselič je imel ta vikend trojni skakalni program in danes je nastopil v skoku v višino in v troskoku. Pri skoku v višino je z uspešno preskočenimi 185cm osvojil peto mesto, v troskoku pa se je preizkusil prvič in mejnik postavil na 13,17m, kar je bilo dovolj za sedmo mesto. Tadej Verbošt se je danes prvič preizkusil na 2000m zapreke in z rezultatom 6:41,62 postavil nov mejnik in si pritekel četrto mesto. Dimitrij Štajmec je imel danes dvojni ”metalski” program. V metu diska je njegovo orodje pristalo pri 35,33m, s čimer je osvojil šesto mesto, v metu kopja pa je z rezultatom 32,83m osvojil 14. mesto. V teku na 400m z ovirami je nastopil Samo Gomilšek, ki si je z rezultatom 59,63s pritekel sedmo mesto. Alen Kolman je bil naš predstavnik v teku na 200 metrov, kjer si je z rezultatom 23,77 (-0,2m/s) pritekel 12. mesto. V zadnji disciplini dvodnevnega programa so fantje tekli še v štafeti 4x400m. V postavi (Matic Omulec, Samo Gomilšek, Alen Kolman in Tilen Šimenko Lalič) so si z rezultatom 3:28,20 pritekli peto mesto. Naša edina predstavnica med dekleti je bila Ajda Kaučič, ki je nastopila v teku na 200 metrov in si z rezultatom 25,78s (-0,9m/s) pritekla peto mesto.

Čestitke celotni ekipi, ki je v dveh dnevih prikazala odlično borbo in super nastope. Uživali smo lahko v nastopih vseh disciplin in verjamemo, da bomo naslednje leto še boljši. Prvič v zgodovini našega kluba smo sestavili člansko ekipo in Maribor jo bo imel tudi naslednje leto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje. ;)