Ta vikend v Celju poteka Ekipno prvenstvo Slovenije za člane in članice. Prvič v naši dvajsetletni zgodovini kluba imamo moško člansko ekipo in atleti bodo v dveh dnevih nastopili prav v vseh disciplinah programa. Nekateri atleti so se v določenih disciplinah preizkusili prvič ali pa po zelo dolgem času. Prvi dan tekmovanja je bilo na programu deset disciplin, in poglejmo si, kako smo se odrezali.

Tilen v teku na 400m, Foto: Tadej Regent

Tilen v teku na 400m, foto: Tadej Regent

Tilen Šimenko Lalič je nastopil v teku na 400 metrov, kjer si je z rezultatom 50,77s pritekel šesto mesto.  Luka Popović Krajnc je nastopil v dveh disciplinah. V suvanju krogle je z rezultatom 12,10m postavil nov osebni rekord in osvojil peto mesto, v metu kladiva pa je v svojem krstnem nastopu v tej disciplini orodje zalučal 27,87m in s tem osvojil osmo mesto. V suvanju krogle je nastopil tudi Dimitrij Štajmec, ki je z rezultatom 11,49m osvojil sedmo mesto. Matej Meklav je v teku na 1500 metrov z rezultatom 4:08,99 pokazal dobro pripravljenost in si pritekel šesto mesto. Uroš Veselič je tokrat nastopil v skoku v daljino, kjer je s 630cm osvojil 14. mesto. V teku na 110m z ovirami je barve našega kluba zastopal Matic Ogrizek, ki si je z rezultatom 19,27s (+0,5m/s) pritekel sedmo mesto.

Matic v teku na 110m ovire, foto: Tadej Regent

Matic v teku na 110m ovire, foto: Tadej Regent

Damjan Sitar je bil naš predstavnik v skoku s palico, kjer je z rezultatom 260cm osvojil deveto mesto. V teku na 100 metrov sta nastopila Vito Zupanič in Rok Rozman Marinčič. Vito si je z rezultatom 11,80s (-1,8m/s) pritekel 12. mesto, Rok pa si je z rezultatom 12,02s (-0,8m/s) pritekel 15. mesto. Mitja Črnčec se je preizkusil v teku na 5000 metrov, kjer si je z rezultatom 17:59,81 pritekel sedmo mesto. Ob koncu prvega dne je nastopila še moška štafeta 4x100m, ki je tekla v postavi (Rok Rozman Marinčič, Vito Zupanič, Tilen Šimenko Lalič in Alen Kolman). Z rezultatom 45,18s so si pritekli sedmo mesto. Nika Kralj je bila v teku na 400 metrov naša edina predstavnica med članicami. Z novim osebnim rekordom, ki sedaj znaša 1:00,86 si je pritekla 11. mesto.

Moška ekipa je prvi dan zbrala 5833 točk in po prvem dnevu zaseda šesto mesto. Kljub manjšim težavam in bolečinam, ki so preprečile optimalen nastop, je potrebno pohvaliti celotno ekipo in verjamemo, da se bodo borili do konca.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov že v nedeljo, ko bo na sporedu drugi dan tekmovanja ;)