Včeraj je na Dunaju potekal mednarodni atletski miting, na katerem je v kategoriji članov in mlajših mladincev U18 nastopilo kar nekaj naših atletov in atletinj. Start v sezono je uspel in verjamemo, da bodo predstave naših atletov iz tedna v teden vse boljše in da bodo do svojih državnih dvoranskih prvenstev v še boljši formi. Prednost bomo dali mlajšim, ki jih je bilo več, zato si poglejmo kako so se odrezali.

Lara Krajnc je nastopila v teku na 800 metrov v kategoriji mlajših mladink in v svojem prvem nastopu na tej razdalji prikazala odličen tek. Z rezultatom 2:24,71 je postavila nov mejnik in si v finišu pritekla zmago. Ajda Kaučič je nastopila v dveh disciplinah. Kot prvo je nastopila v teku na 60 metrov v kategoriji mlajših mladink, kjer si je z rezultatom 8,23s pritekla 10. mesto, kasneje pa je nastopila še v teku na 200 metrov v kategoriji članic in si z rezultatom 26,28s pritekla 14. mesto. Oba dosežka sta tudi njena osebna rekorda v dvorani. V istih kategorijah in disciplinah je nastopila tudi Nika Kralj, ki se je v teku na 60 metrov z rezultatom 8,50s  in 24. mestom približala osebnemu rekordu, na daljši razdalji pa so se ure ustavile pri 27,71s kar je bilo dovolj za 29. mesto. V kategoriji mlajših mladink je bila v teku na 60 metrov hitra tudi Maja Frangež, ki si je z rezultatom 8,30s in 13. mestom pritekla osebni rekord. V isti kategoriji in disciplini je nastopila tudi Liza Kšela, ki si je z rezultatom 8,61s pritekla 28. mesto.

Pri fantih so v kategoriji mlajših mladincev nastopili naslednji atleti. Žan Aljaž Poropat in Žan Ogrinc sta se veselila osebnih rekordov v teku na 800 metrov. Žan Aljaž je štiri kroge pretekel v času 2:09,72 in si pritekel 11. mesto, Žan pa je svoj mejnik popravil za pet sekund in njegov nov najboljši dosežek sedaj znaša 2:15,19, kar je bilo dovolj za 14. mesto. V teku na 60 metrov sta nastopila Nejc Fras in Jan Hvalec. Nejc si je z rezultatom 7,71s pritekel 17. mesto, Jan pa je z rezultatom 7,85s postavil nov mejnik in si pritekel 18. mesto.

V katergoriji članov sta nastopila Vito Zupanič in Matic Omulec. Vito si je v teku na 60 metrov pritekel nov osebni rekord, ki sedaj znaša 7,35s in si s tem pritekel 19. mesto. V teku na 200 metrov je dosegel čas 24,03s kar je tudi nov osebni rekord in to je bilo dovolj za 21. mesto. Matic je v teku na 60 metrov dosegel čas 7,43s in si pritekel 28. mesto, v teku na 400 metrov pa je z rezultatom 54,49s osvojil 16. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov na naslednjih tekmovanjih :)