V Novem mestu je včeraj potekal 30. Mednarodni atletski miting in še zadnji miting letošnje Mednarodne atletske lige 2019. V poletnem in vročem vremenu so na tekmovanju nastopili tudi trije naši atleti, ki so prikazali zelo dobre predstave. Tilen Šimenko Lalič je nastopil v teku na 400 metrov, kjer se je z rezultatom 49,20s približal osebnemu rekordu in si pritekel četrto mesto. Alen Kolman je na isti razdalji popravil osebni rekord za skoraj pol sekunde in si z rezultatom 50,31s pritekel šesto mesto. Dveh osebnih rekordov se je veselil Luka Popović Krajnc, ki je prvo nastopil v teku na 100 metrov, kasneje pa še v teku na 200 metrov. Luka je v kvalifikacijah teka na 100 metrov z rezultatom 11,28s (-0,8m/s) dosegel skupno šesti čas, v A-finalu pa je tekel še hitreje in ure so se ustavile pri osebnem rekordu, ki sedaj znaša 11,18s (-0,9m/s). S tem dosežkom si je pritekel peto mesto. Na daljši razdalji je osebni rekord popravil za pol sekunde in pol kroga pretekel v času 22,38s (-0,5m/s), kar je bilo na koncu dovolj za sedmo mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov že v soboto in v nedeljo, ko bo na sporedu državno prvenstvo za člane in članice ;)