V ponedeljek so naši atleti v barvah svojih šol nastopili na področnem prvenstvu v atletiki za srednje šole. Tudi na tem tekmovanju vremenske razmere niso bile še tiste prave, a nizke temeperature in dokaj močan hladen veter naših atletov ni ustavilo pri doseganju odličnih uvodnih rezultatov, saj je bilo to njihovo prvo tekmovanje na prostem.

Ajda Kaučič je uspešno startala v novo sezono in v kvalifikacijah teka na 100 metrov si je z rezultatom 12,95s pritekla prvi čas kvalifikacij, v finalu pa je bila še hitrejša in prepričljivo slavila z dosežkom 12,88s. Danaja Krajnc je na isti razdalji v kvalfikacijah z rezultatom 13,45s postavila nov osebni rekord in se s skupno tretjim časom uvrstila v finale, kjer je ponovila dosežek in si okrog vratu nadela bronasto odličje. Osebni rekord si je pritekla tudi Nika Kovačič Petek, ki je v kvalifikacijah z rezultatom 14,22s dosegla 6. čas, v finalu pa je bila z istim dosežkom peta. Uspešni in hitri so bili v teku na 100 metrov tudi fantje. Luka Popović Krajnc je v kvalifikacijah odtekel 11,58s in si prepričljivo s prvim rezultatom pritekel finale, kjer je slavil z rezultatom 11,66s in si okrog vratu nadel zlato odličje. Vito Zupanič je razdaljo prvič pretekel pod dvanajstimi sekundami in se z rezultatom 11,92s kot četrti zanesljivo uvrstil v finale, kjer si je z dosežkom 11,94s pritekel bronasto odličje. Svojih najhitrejših tekov sta se veselila tudi Rok Rozman Marinčič in Nejc Fras. Rok je v kvalifikacijah z rezultatom 12,07s dosegel skupno šesti čas, v finalu pa je bil z rezultatom 12,22s prav tako šesti. Nejc je v kvalifikacijah z rezultatom 12,09s dosegel sedmi čas, v finalu pa si je z rezultatom 12,18s pritekel peto mesto. V teku na 100 metrov je nastopil tudi Lucij Vrhovšek, ki si je z rezultatom 12,38s pritekel 12. mesto.

Liza Kšela in Nika Kralj sta uspešno nastopili v teku na 400 metrov. Liza si je z rezultatom 1:01,37 pritekla osebni rekord in zanesljivo zmago, Nika pa se je z rezultatom 1:03,47 približala osebnemu rekordu in si pritekla drugo mesto. Tjaša Križan je tudi tokrat nastopila v suvanju krogle (3kg), kjer si je s sunkom dolgim 14,57m primetala drugo mesto. V svojem prvem teku na 2000 metrov sta nastopila Aljaž Poropat in Erik Čižič. Aljaž si je z rezultatom 6:48,10 pritekel četrto mesto, Erik pa si je z rezultatom 6:56,78 pritekel peto mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo za uspešen start v sezono na prostem in vam želimo, da se vas čim več uvrsti na finalno tekmovanje, ki bo v sredo, 15.5.2019, v Mariboru v izvedbi našega kluba ;)