V Novem mestu je danes potekalo prvenstvo Slovenije v dvorani za člane in članice. Prvenstvo štejemo kot zgodovinsko, saj so naši člani in članice lahko prvič tekmovali na državnem prvenstvu v Sloveniji. Do tega leta smo namreč dvoranska prvenstva v krožnih tekih imeli v sosednji Avstriji (Dunaj, Linz) in na Hrvaškem (Zagreb). Na tekmovanju so se odlično odrezali tudi naši atleti, ki se domov vračajo s tremi posamičnimi odličji in odličjem v štafetnem teku 4x400m.

Tilen Šimenko Lalič si je v teku na 800 metrov, ko je ves čas tekel v ospredju svoje skupine, zanesljivo pritekel naslov državnega prvaka. Z rezultatom 1:53,06 si je okrog vratu povsem zasluženo nadel zlato odličje. Srebro si je v skoku v višino z uspešno preskočenimi 190 cm priskakal Uroš Veselič, Gregor Verbošt pa si je v teku na 1500 metrov z rezultatom 4:07,83 okrog vratu nadel bronasto odličje. Bronasto odličje si je z rezultatom 3:26,22 pritekla tudi naša štafeta 4x400m, ki je tekla v postavi (Matic Omulec, Alen Kolman, Samo Gomilšek, Tilen Šimenko Lalič).

V teku na 800 metrov je nastopil tudi Alen Kolman, ki si je s svojim najboljšim letošnjim rezultatom 1:57,43 pritekel peto mesto. Tadej Verbošt je nastopil v teku na 1500 metrov, kjer si je z rezultatom 4:20,02 pritekel deseto mesto, Samo Gomilšek pa si je v teku na 400 metrov z rezultatom 52,25s pritekel nov osebni rekord in 11. mesto. V teku na 60 metrov smo imeli tri predstavnike. Matic Omulec se je z rezultatom 7,25s približal osebnemu rekordu in si pritekel 18. mesto, Luka Popović Krajnc si je z rezultatom 7,58s pritekel 23. mesto, Taj Šinkovec pa z rezultatom 7,71s, 26. mesto. Luka in Taj sta nastopila tudi v teku na 200 metrov. Luka si je z rezulatom 24,25s pritekel 16. mesto, Taj pa z rezultatom 25,19s, 17. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje ;)