Na Dunaju je včeraj potekal močan mednarodni miting na katerem so uspešno nastopili tudi naši atleti in atletinje. S svojimi nastopi so lahko zadovoljni, saj so postavili nekaj najboljših dosežkov, prav vsi pa lahko prikazanemu dodajo še nekaj.

Tjaša Križan je nastopila v suvanju krogle (4kg) in v konkurenci članic s sunkom dolgim 13,11m osvojila tretje mesto. Ajda Kaučič se je uspešno kosala s starejšmi tekmicami v teku na 200 metrov, kjer si je v konkurenci članic z rezultatom 26,41s pritekla osebni rekord in deseto mesto. Deseta je bila v konkurenci mlajših mladink Danaja Krajnc, ki je nastopila v teku na 60 metrov. To je bil njen prvi nastop na tej razdalji in tako je z rezultatom 8,36s postavila nov mejnik. Novega osebnega rekorda se je v teku na 200 metrov v konkurenci članic veselila tudi Liza Kšela, ki si je z rezultatom 26,74s pritekla 13. mesto.

V kategoriji članov so nastopili naslednji naši atleti. Gregor in Tadej Verbošt sta nastopila v teku na 1500 metrov. Gregor je bil hitrejši in z rezultatom 4:07,50 si je pritekel peto mesto. Tadej je ciljno črto prečkal pri rezultatu 4:14,16, s čimer si je pritekel 11. mesto. Velja omeniti, da je pri obeh rezultatih potrebno odšteti dobro sekundo, saj je bilo na startu nekaj zapletov in tega organizatorji na koncu niso upoštevali. Samo Gomilšek je nastopil v teku na 60 in 400 metrov. Na daljši razdalji se je z rezultatom 53,04s približal osebnemu rekordu in si pritekel 11. mesto, na krajši razdalji pa je z rezultatom 7,61s postavil nov osebni rekord in si pritekel 32. mesto. Luka Popović Krajnc je nastopil v teku na 60 in 200 metrov. Na daljši razdalji si je z rezultatom 24,28s pritekel 13. mesto, na krajši razdalji pa je z rezultatom 7,51s osvojil 28. mesto. Rok Rozman Marinčič se je v teku na 200 metrov veselil novega osebnega rekorda, ki ga je popravil za skoraj eno sekundo. Z rezultatom 24,78s si je pritekel 16. mesto. V teku na 60 metrov je nastopil tudi Taj Šinkovec, ki si je z rezultatom 7,90s pritekel 41. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje 😉