Na Dunaju je danes potekal mednarodni atletski miting in v močni konkurenci so se zelo dobro odrezali tudi naši atleti. Tekmovali so v mladinski in članski kategoriji, postavili pa so tudi kar nekaj osebnih rekordov.

Tjaša Križan je odlično startala v leto 2019 in že na prvem tekmovanju krepko popravila osebni rekord v suvanju krogle (4kg). V konkurenci mladink je slavila s sunkom dolgim 13,65m, s čimer je izpolnila normo (13,30m) za nastop na Balkanskem prvenstvu za mladince U20, ki bo 10. februarja, v turškem Istanbulu. Tjaša se spogleduje tudi z normo (14,00m) za nastop na mladinskem evropskem prvenstvu, ki bo julija na Švedskem. Glede na to kako je začela ne dvomimo, da ji ne bi uspelo izpolniti zadanega cilja. Zelo hiter je bil v teku na 60 metrov Vito Zupanič, ki si je v konkurenci mladincev z novim osebnim rekordom 7,45s pritekel peto mesto. Osebnega rekorda se je veselil tudi v teku na 200 metrov, kjer je dosegel čas 24,25s in si pritekel 11. mesto. Dva osebna rekorda si je pritekla tudi Liza Kšela. V teku na 400 metrov si je z rezultatom 62,45s pritekla 11. mesto v konkurenci članic, v teku na 60 metrov pa si je z rezultatom 8,43s pritekla 21. mesto med mladinkami. Uspešno je v sezono startala tudi Ajda Kaučič, ki si je v konkurenci mladink z rezultatom 8,25s pritekla osebni rekord in 12. mesto. Hiter je bil na svojem prvem pravem atletskem tekmovanju tudi Nejc Fras, ki si je med mladinci z rezultatom 7,55s pritekel 12. mesto.

~2Samo Gomilšek si je v teku na 200 metrov v konkurenci članov prav tako pritekel osebni rekord. Z rezultatom 23,97s si je pritekel deseto mesto. V konkurenci članov je v teku na 400 metrov nastopil Matic Omulec, ki si je z rezultatom 54,10s pritekel deseto mesto. Med mladinci sta nastopila še Rok Rozman Marinčič in Nika Kralj. Rok si je v teku na 60 metrov z rezultatom 7,75s pritekel osebni rekord in 26. mesto, v teku na 200 metrov pa je z rezultatom 25,77s osvojil 21. mesto. Nika se je v teku na 60 metrov z rezultatom 8,54s približala osebnemu rekordu in si pritekla 25. mesto. Taj Šinkovec si je v teku na 60 metrov v konkurenci članov z rezultatom 7,81s pritekel 33. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje ;)