Za nami so 13. Evropske otroške atletske igre v Brnu na Češkem. Odlični pogoji, rekordna udeležba, tradicionalni ognjemet in še in še. Vse to je zaznamovalo letošnje igre, seveda pa ne gre pozabiti na borbenost mladih športnikov ter njihovo voljo in željo po doseganju čim boljših rezultatov. Vzpodbuda iz tribun je bila prava atletska in nekatere je vzdušje prav ”poneslo”, kar je dalo tekmovanju prav poseben čar. Med 1850 nastopajočimi je bilo tudi 20 Poljančkov. Na tekmovanju so lahko nastopili otroci letnikov 2003-2007, tekmovali pa so vsak v svoji kategoriji (s svojimi letniki). Za nekatere je bilo to prvo večje mednarodno tekmovanje, a težav s tem ni imel nihče. Seveda se je vse vrtelo okrog številk. V atletiki je vedno tako, a mi nismo šteli le tega. Šteli smo nasmejane obraze, nove izkušnje in vse kar smo se novega naučili. Ob vsem tem so naši mladi športniki postavili številne osebne rekorde in pridobili nove izkušnje. Ena izmed teh je bila prav v skoku v daljino, saj so otroci vajeni tekmovanj, kjer lahko odrivajo iz cone odriva. Na tem tekmovanju temu ni bilo tako in morali so biti zelo natančni, saj so odrivali iz odrivne deske.

Naši atleti so dosegli nekaj zelo visokih uvrstitev, zato si jih kar poglejmo. Žan Ogrinc je bil odličen v skoku v daljino v konkurenci letnikov 2006. Kot prvo je nastopil v kvalifikacijah, kjer se je s petim rezultatom (455cm) uvrstil v veliki finale, kjer prikazal bistveno daljše skoke in v peti seriji je pristal pri novem osebnem rekordu, ki sedaj znaša 505cm. S tem skokom je Žan osvojil prvo mesto in zlato odličje. Kasneje je nastopil še v teku na 800 metrov, kjer si je z rezultatom 2:31,75 pritekel sedmo mesto. Tik za stopničkami je bila v teku na 300 metrov Ajda Kaučič. Tekla je v kategoriji letnic 2003 in to je bil njen prvi nastop na omenjeni razdalji. Z rezultatom 42,03s je postavila nov mejnik in si pritekla 4. mesto. Zelo hitra je bila tudi v teku na 60 metrov. V kvalifikacijah je dosegla čas 8,22s in le za nekaj stotink zaostala za A finalom. V B finalu je bila še hitrejša in ure so se ustavile pri 8,07s, kar je bilo na koncu dovolj za skupno deveto mesto. Blizu stopničk je bil v metu žogice tudi Niko Štajmec. V konkurenci letnikov 2006 se je v finale uvrstil s četrtim rezultatom kvalifikacij – 53,16m. V finalu je ponovno presegel 50 metrov in z metom dolgim 52,12m osvojil peto mesto, ter za stopničkami zaostal za en meter. V B finalu je nastopila tudi Manca Gjura. V kategoriji letnic 2006, se je odlično borila s tekmicami v teku na 60 metrov. V B finale se je uvrstila z rezultatom 8,69 in tudi njo je le nekaj stotink ločilo od nastopa v A finalu. Manca je v drugo tekla še hitreje in si z rezultatom 8,61s pritekla skupno 12. mesto. Omeniti velja tudi dekliško štafeto 4x60m. Dekleta so tekla v postavi (Maja Frangež, Iva Turčin, Manca Gjura, Lara Krajnc), z rezultatom 33,70s pa so osvojila 11. mesto.

V nadaljevanju si lahko pogledate vse rezultate naših atletov:

LETNIKI 2003
Ajda Kaučič – 300m – 42,03, 4. mesto, 60m – 8,07 (B finale – 9. mesto), kvalifikacije – 8,22