Včeraj se je v Celju odvil drugi dan Prvenstva Slovenije za člane in članice, na katerem smo imeli več nastopajočih, osvojili pa smo tudi več kolajn. Poglejmo si kako so se odrezali naši Poljančki.

Tilen Šimenko Lalič je odlično nastopil teku na 800 metrov, kjer si je s svojim drugim najboljšim letošnjim rezultatom – 1:51,23, pritekel zlato odličje in prvi naslov državnega članskega prvaka. Tjaša Križan je nastopila v suvanju krogle (4kg), kjer je njena krogla ponovno poletela preko meje 13ih metrov. Njen najdaljši sunek je meril 13,02m, s čimer je osvojila srebrno odličje in naslov državne podpravkinje. Viceprvak je v skoku v višino postal tudi Uroš Veselič, ki je uspešno preskočil 195cm, zelo blizu uspeha pa je bil tudi na višini 200cm. S tem dosežkom si je povsem zasluženo okrog vratu nadel srebrno odličje. Katja Radmilovič je še drugič v dveh dneh stopila na stopničke za zmagovalce. V teku na 3000 metrov si je z rezultatom 10:37,20 pritekla tretje mesto in bronasto odličje. V teku na 800 metrov so zraven Tilna nastopili še trije naši atleti. Tadej Verbošt si je z rezultatom 1:56,33 pritekel deveto mesto, Alen Kolman je bil z rezultatom 1:56,54 tik za njim, Samo Gomilšek pa si je z rezultatom 2:05,07 pritekel 15. mesto. Taj Šinkovec je nastopil v teku na 200 metrov, kjer si je z rezultatom 24,43s (-0,2m/s) pritekel 18. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov tudi v prihodnje ;)