Zadnji dnevi so bili ponovno atletsko obarvani in tako bo tudi v prihodnjih tednih, ko je pred Poljančki še kar nekaj dvoranskih tekmovanj. Tokrat bomo dali prednost najmlajšim, ki so včeraj uspešno nastopali na prvenstvu Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke U14.
Včeraj je v Ljubljani potekalo državno prvenstvo v mnogobojih za kategorijo U14 v posamični in ekipni konkurenci. Tekmovanja so se udeležili tudi nekateri naši atleti, ki so se zelo izkazali. Najbolje se je med našimi predstavniki odrezala Lara Krajnc, ki je dosegla nov osebni rekord v teku na 60m, ki sedaj znaša odličnih 8,32s, s čimer je dosegla skupno drugi rezultat. Tudi pri skoku v daljino je dosegla nov osebni rekord 415cm, vendar pokazala, da ima tukaj še ogromno prostora za napredek. Njena najšibkejša disciplina je bila suvanje težke žoge (2kg), kjer je žoga pristala pri 6,79m. Za konec je odlično pripravljenost pokazala tudi v teku na 600 metrov, kjer je z izidom 2:01,61, dosegla 12 čas. Skupno je to pomenilo 9. mesto z osvojenimi 2066 točkami.
Med dekleti sta nas zastopali še Zoja Gajer in Karolina Pernek. V teku na 60 metrov sta dosegli identični čas – 9,60s. V skoku v daljino je Zoja skočila 340cm, pri čemur je tekmicam poklonila dobršen del daljave pri samem doskoku. Karolina je skočila le odtenek manj, in sicer 331cm. Pri suvanju žoge je Zoja žogo sunila najdlje med našimi tekmovalkami. Žoga je pristala pri 7,43m, pri čemur pa žoga Zoje ni preveč ‘ubogala’ in ji je pobegnila čez prste. Prihodnjič bo rezultat zagotovo še mnogo boljši. Karolina je žogo sunila do 5,80m in bila z rezultatom zelo zadovoljna. Za konec sta se obe dekleti prav tako podali še na tek na 600 metrov, kjer je Zoja dosegla rezultat 2:08,61, Karolina pa 2:15,41. Skupno je Zoja tako zbrala 1532 točk, Karolina pa 1328 točk. Skupno je ekipa deklet dosegla 11. mesto med 29 ekipami z rezultatom 3598 točk.
Med fanti nas je zastopal Jaka Hudales Podgoršek, za katerega je bilo to sploh prvo tekmovanje. S tremo in vsemi novotarijami se je odlično spoprijel. Na 60 metrov je dosegel čas 10,24s, s čimer je krepko popravil svoj osebni rekord. v suvanju žoge je sunek dosegel skoraj 6m, bolj natančno 5,93m. Za tem so fantje skakali v daljino, kjer je Jaka pristal pri 325cm v zadnji seriji. Za konec se je pogumno boril še na 600 metrov in dosegel rezultat 2:16,97. S tem je zbral 948 točk.
Vsi štirje udeleženci so se imeli tekom celotnega tekmovanja zelo dobro in drug drugega bodrili, kar je zagotovo največ vredno. Pohvale tudi organizatorjem, ki so tekmovanje spravili pod streho izredno hitro, tako da smo se lahko na poti domov ustavili še na zasluženih Trojanskih krofih. Prihodnjič pa nam bodo na novo pridobljene izkušnje zagotovo prišle še kako prav pri doseganju še boljših rezultatov. Vsem atletom čestitke za odlične nastope in boj do zadnjih atomov moči.
Zapis pripravil: Jaka Polutnik
V soboto je bilo v knežjem mestu na sporedu prvenstvo Slovenije v dvorani za starejše mladince in mladinke. Taj Šinkovec je bil naš edini predstavnik na tekmovanju in celjsko dvorano je zagotovo zapuščal zadovoljen, saj je še drugi teden zapored izboljšal osebni rekord v teku na 60 metrov. Tokrat so se ure ustavile pri 7,78s, kar je devet stotink bolje od prejšnjega najboljšega dosežka. S tem rezultatom si je pritekel 29. mesto. V nedeljo, 29.1.2017, je v Bratislavi potekal močan mednarodni miting, na katerem sta nastopila Tadej in Gregor Verbošt. Tadej si je v teku na 800 metrov z rezultatom 2:00,89, pritekel šesto mesto, Gregor pa je nastopil v teku na 1500 metrov, kjer si je z rezultatom 4:14,38, pritekel 19. mesto.
Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov tudi v prihodnje. 😉


Komentarji