Na atletskem stadionu Poljane smo včeraj uspešno izvedli Posamično prvenstvo Slovenije za srednje šole. Na finalnem tekmovanju so nastopili najboljši dijaki in dijakinje iz celotne Slovenije in ponovno smo lahko spremljali odlično atletiko. Zraven kopice osebnih rekordov smo lahko videli tudi tri državne rekorde za srednje šole in nekaj izpolnjenih norm za največja mladinska evropska in svetovna tekmovanja. Odlično se je odrezalo tudi petnajst finalistov iz našega kluba, ki so ponovno prikazali odlične predstave, tokrat v barvah svojih šol.
Preden se dotaknemo rezultatov naših športnikov, se moramo ob tej priložnosti zahvaliti Atletski zvezi Slovenije in direktorju Nejcu Jeraši, ki nam je včeraj ob otvoritvi tekmovanja izročil priznanje za dolgoletno odlično in uspešno organizacijo šolskih finalnih posamičnih in ekipnih tekmovanj za srednje in osnovne šole. Le nekaj trenutkov za tem smo tudi mi kot organizatorji in izvajalci tekmovanj, za dolgoletno odlično sodelovanje s koordinatorjem šolskih tekmovanj na Atletski zvezi Slovenije, Zdravkom Peterneljem, poskrbeli za presenečenje in izročili zahvalo dolgoletnemu strokovnemu delavcu na krovni atletski organizaciji.

Foto: Peter Kastelic/AZS
Ajda Kaučič je tekla odlično in v teku na 400m z rezultatom 55,43 postavila nov osebni rekord, ter si pritekla srebrno odličje. S tem rezultatom se je približala normi za nastop na svetovnem mladinskem prvenstvu, ki znaša 55,20. Odličje je osvojil tudi Niko Štajmec. Nastopil je v suvanju krogle (5kg) in njegov današnji najdaljši met je meril 13,71m. Blizu odličja je bil v teku na 2000m Žan Stajan. Z rezultatom 5:54,44 je krepko popravil osebni rekord in za odličjem zaostal za 17 stotink. Četrta je bila tudi Maja Frangež, ki se je v teku na 400m z novim osebnim rekordom 56,96, veselila izpolnitve norme za nastop na Evropskem prvenstvu do 18 let in izpolnjene norme za nastop na Balkanskem prvenstvu za mlajše mladince in mlajše mladinke. Velja dodati, da je Maja že tretja naša atletinja, ki je izpolnila normo za nastop na letošnjem Evropskem prvenstvu do 18 let, ki bo meseca julija v Izraelu.

Foto: Tadej Regent
Zelo hiter je bil ponovno Žan Ogrinc, ki je v teku na 400m z rezultatom 50,52 postavil nov osebni rekord in si pritekel peto mesto. S tem dosežkom se je na dve stotinki približal normi za nastop na Olimpijskem festivalu evropske mladine, kjer že ima normo v teku na 800m. Peto mesto je osvojil tudi Staš Tin Lorbar, ki je nastopil v teku na 100m. V kvalifikacijah je odtekel 11,29 (+0,1m/s), v finalu pa so se ure ustavile pri 11,12 (+2,2m/s). Hiter je bil tudi Nick Dajčman, ki je v kvalifikacijah teka na 100m z rezultatom 11,36 (+0,4m/s) odtekel nov osebni rekord, v finalu pa je bil z rezultatom 11,16 (+2,2m/s) še hitrejši, a je bil veter za priznavanje novega osebnega rekorda žal premočan. S tem rezultatom si je pritekel šesto mesto. Osebni rekord si je v teku na 400m pritekel tudi Aljaž Poropat, ki si je z rezultatom 51,22 pritekel sedmo mesto. Sedma je bila v suvanju krogle (3kg) tudi Staša Fonovič, katere najdaljši sunek je meril 10,24m.
V teku na 100m je nastopil tudi Jan Hvalec, ki si je z rezultatom 11,51 (+0,9m/s) pritekel deseto mesto. Iva Turčin je nastopila v teku na 400m, kjer si je z rezultatom 1:00,07 pritekla 12. mesto. Jakob Benkovič se je preizkusil v skoku v višino, kjer je uspešno preskočil 165cm, kar je bilo dovolj za 14. mesto. Isto uvrstitev si je v teku na 1000m z rezultatom 3:16,54 pritekla Lara Krajnc. Manca Gjura je nastopila v skoku v daljino, kjer je ponovno presegla mejo petih metrov. S skokom dolgim 518cm si je priskakala 16. mesto. V teku na 400m si je osebni rekord pritekel tudi Matija Milosavljević, ki je z rezultatom 54,22 osvojil 17. mesto.
Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje. 🙂

Foto: Tadej Regent

Foto: Tadej Regent

Foto: Tadej Regent

Foto: Tadej Regent

Julija Voglar je nastopila v teku na 100 in 300m. Na krajši razdalji si je z rezultatom 12,92 (-0,1m/s) pritekla osebni rekord in tretje mesto, na daljši razdalji pa si je z rezultatom 42,03 pritekla še en osebni rekord in prepričljivo zmago. Zmago si je pritekla tudi štafeta 4x300m, ki je tekla v postavi Nina Turčin, Zara Selič, Julija Pečanac in Taja Brezac. Dekleta so slavila z rezultatom 2:56,78. Nina Turčin je bila naša predstavnica v teku na 1000m, kjer si je z rezultatom 3:13,36 pritekla drugo mesto. Neža Salaj je prvič nastopila v metu diska (1kg) in v metu kladiva (3kg). V metu diska je z rezultatom 19,16m postavila nov mejnik in osvojila drugo mesto, v metu kladiva pa je z rezultatom 20,92m prav tako postavila nov mejnik in osvojila četrto mesto. Zara Selič je debitirala pri skoku s palico, kjer je uspešno preskočila 200cm in s tem rezultatom osvojila tretje mesto. Julija Pečanac je bila naša predstavnica v hoji na 1600m. V cilju so se ure ustavile pri 9:53,35, s čimer je osvojila tretje mesto. Tretje mesto je v metu kopja (400g) osvojila tudi Lana Lešnik, ki je z rezultatom 30,24m postavila nov osebni rekord. Lana je nastopila tudi v suvanju krogle (3kg), kjer je z rezultatom 8.85m postavila osebni rekord in osvojila šesto mesto.




























































































































































