Včeraj je v Novem mestu potekalo prvenstvo Slovenije v štafetah. Na tekmovanju so nastopile tudi tri naše štafete, ki so vse stopile na oder za zmagovalce. Štafetni teki so vedno nekaj posebnega in tudi včeraj je bil užitek spremljati boje na atletski stezi.
Mešana štafeta 4x400m, ki je tekla v kategoriji starejših mladincev si je z rezultatom 3:36,09, v postavi Žan Ogrinc, Žan Stajan, Maja Frangež in Iva Turčin, pritekla 2. mesto. Mešana štafeta 4x100m, ki je tekla v kategoriji pionirjev U16, si je z rezultatom 49,58, v postavi Fabian Kostanjevec, Jure Krajnc, Nikita Pirnat Živanović in Taja Brezac, prav tako pritekla 2. mesto. Mešana štafeta 4x300m, ki je tekla v kategoriji pionirjev U16, si je z rezultatom 2:45,46, v postavi Fabian Kostanjevec, Evita Zemljič, Jure Krajnc in Taja Brezac, pritekla 3. mesto.
Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov v prihodnje. 🙂








Ajda Kaučič je bila zelo hitra v teku na 300m. Z rezultatom 39,37, je za pol sekunde popravila osebni rekord in si pritekla 2. mesto. Na oder za zmagovalce je v teku na 100m stopil Staš Tin Lorbar. Ob rahlem protivetru (-0,4) so se ure ustavile pri 11,05, s čimer je osvojil 3. mesto. Tilen Šimenko Lalič je nastopil prvič letos in v teku na 1000m zasedel 7. mesto. Ob rezultatu 2:32,07, veseli dejstvo, da lahko teče še hitreje. Novih osebnih rekordov sta se v teku na 300m veselili še Maja Frangež in Iva Turčin. Maja si je z rezultatom 41,22, pritekla 10. mesto, Iva pa si je z rezultatom 42,13, pritekla 13. mesto.


